Ajankohtaista

KyIFin hiihtolomaleiri on peruttu vähäisen osallistujamäärän vuoksi!

KyIF käsipallo ja jalkapallo järjestävät yhteistyössä liikunnallisen hiihtolomaleirin 6-12 vuotiaille tytöille ja pojille. Leiri pidetään 19.-23.2.2018 Kirkkonummen keskustan väestönsuojassa.

Leiriläiset pääsevät kokeilemaan monia erilaisia sporttisia pelejä ja leikkejä sekä tutustuvat uusiin lajeihin ammattitaitoisten ohjaajiemme johdolla. Ohjausta saa sekä suomeksi että ruotsiksi. Tarjoamme kaikille lapsille taidoista riippumatta mielekkäitä haasteita ja onnistumisen elämyksiä liikunnan parissa. Ulkoilemme tai uimme myös päivittäin mahdollisuuksien/säiden mukaan!

Leiripäivät alkavat aamulla klo 9:00 ja päättyvät iltapäivällä klo 16:00, mutta vanhempien työkiireitä helpottaaksemme ohjaajamme ottavat lapsia vastaan alkaen klo 8:30 ja huolehtivat heistä tarvittaessa klo 16:30 saakka. Lapset saavat leiripäivinä lounaan sekä kevyen välipalan.

Hinta 100 €, 3 päivää

Hinta 130 €, 5 päivää

Sisältää ohjauksen, vakuutuksen, lounaan ja välipalan päivittäin.

Liikuntaleirillä suositeltavat varusteet:

                      sisäpelivarustus (sisäpelikengät, shortsit + t-paita)

                      käsipallo ja/tai jalkapallo (nämä eivät pakollisia)

                      sään mukainen ulkovaatetus 

                      juomapullo

 

Leiriohjelma lähetetään perheille ennen leirin alkua.

Oikeus ohjelman muutokseen pidätetään.

Ilmoittautuminen: 

jalkapallo@kyif.fi

LEIRIT 2018

lähettänyt Riikka Korhonen 3.2.2018 klo 1.48

KyIF jalkapallojaosto järjestää hiihtolomaleirin yhdessä KyIF käsipallon kanssa 19.2-23.2.2018 Hiihtolomaleiri

Ennakkomainos myös kesän 2018 leireistä - Kesän leirit 2018

KyIF jalkapallojaoston pikkujoulut la 18.11.2017

lähettänyt Johanna Urho 3.9.2017 klo 6.10

Jalkapallojaoston kaikille toimihenkilöille ja pelaajien vanhemmille suunnattu pikkujoulu, KyIF Gaala, järjestetään lauantaina 18.11. Ljunghedassa klo 18 alkaen. Laita päivä kalenteriisi, lisätietoa tulossa pian!
Pikkujoulut järjestää tänä vuonna KyIF 07-joukkue.

KyIF palkitsee

lähettänyt Riikka Korhonen 18.5.2017 klo 12.09

KyIF emoseura huomioi vuosittain ansioituneita eri jaostojen toimihenkilöitä. Tänä vuonna huomioitiin jalkapallojaostosta seuraavat henkilöt:

Markus Dahlstedt ja Pino Tortorelli

Markus ja Pino ovat tehneet pitkän valmennustyön KyIFin 
jalkapallojaostossa. Vuoden 2016 aikana Markus ja Pino saavuttivat 
B-juniorijoukkueen kanssa huiman nousun 1. divisioonaan. KyIF jalkapallo 
jaosto on ylpeä saavutuksesta ja haluaa näin onnitella valmentajia 
hienosta työstä juniorivalmennuksen parissa.  

Onnea!

Uusia Pelinohjaajia

lähettänyt Riikka Korhonen 21.4.2017 klo 2.51


KyIF koulutti 33 uutta pelinohjaajaa kuluneella viikolla! Onnea uusille ohjaajille ja tsemppiä peleihin! 

Pelinohjaajat käyvät koulutukseen liittyen ohjaamassa 2008 - 2012 syntyneiden treenipelejä seuraavan kuukauden aikana. Tällä pyritään madaltamaan kynnystä lähteä ohjaamaan pelejä heti "tuoreeltaan" sekä aikaansaadaan kunnioittava asenne pelinohjausta kohtaan heti nuoresta iästä lähtien. 

Kesän 2017 jalkapalloleirit

lähettänyt Johanna Urho 23.3.2017 klo 10.56

Ilmoittautuminen kesän 2017 jalkapalloleireille on nyt käynnissä! 


 

KyIF syksy 2016 sarjapelit

lähettänyt Juuso Henriksson 7.8.2016 klo 0.30

7.8.2016 tilanteen mukaan. (muutokset mahdollisia)

Nro

Sarja

Pvm

Klo

Kenttä

Koti

Vieras

Tulos

1275194

C15 Kakkonen

ma 8.8.

19:15

Inkoo TN

IIF Fotboll

KyIF

pk

1267308

E10

ti 9.8.

18:00

Kirkkonummi Urheilupuisto TN

KyIF

FC Honka/Haaste Mus

pk

1278494

A20 Kolmonen

ti 9.8.

19:30

Kirkkonummi Urheilupuisto N

KyIF

VJS/2

pk

1264637

C14 Alue

ti 9.8.

19:30

Kirkkonummi Keskus N

KyIF

MPS

pk

35453

Vitonen

ti 9.8.

20:30

Leppävaara 1 TN

PEF/KEPU

KyIF

pk

1264134

D13 Ykkönen 8v8

to 11.8.

19:15

Kirkkonummi Urheilupuisto N

KyIF

Valtti/FC

pk

1278623

B17 Kakkonen

to 11.8.

20:15

Jokela TN

JoKi/PKKU YJ

KyIF/00

pk

1278650

B17 Kakkonen

to 11.8.

20:40

Kirkkonummi Urheilupuisto TN

KyIF

EPS/2

pk

1274604

D12 Kakkonen

pe 12.8.

19:30

Heikkilä N

KyIF/Keltainen

EPS/Valkoinen

pk

38463

KKI 40

pe 12.8.

20:30

Framnäsin TN

MasKi

KyIF

pk

1264136

D13 Ykkönen 8v8

la 13.8.

10:00

Koivusaari TN ½ B

JäPS

KyIF

pk

1268434

E11

la 13.8.

11:00

Kenraalinpuisto TN 1

KeiKa/Musta

KyIF/Keltainen

pk

1273827

D13 Kakkonen 8v8

la 13.8.

13:00

Kauniainen Jäähallin TN ½ A

GrIFK/Green

KyIF/Sininen

pk

1264650

C14 Alue

su 14.8.

13:00

Kivimaa N

FC Kuusysi

KyIF

pk

1264713

C14 Ykkönen

su 14.8.

14:00

Österby N

EIF/Väst 4 YJ

KyIF/AC

pk

1267563

E10

ma 15.8.

18:30

Lapinkylä N

KyIF/SIninen

LePa/07 Sininen

pk

1267641

E10

ma 15.8.

19:00

Ojaniittu TN

FC Lohja/Musta

KyIF/Valkoinen

pk

1275188

C15 Kakkonen

ma 15.8.

20:40

Kirkkonummi Urheilupuisto TN

KyIF

LePa

pk

1264709

C14 Ykkönen

ti 16.8.

18:00

Kirkkonummi Urheilupuisto N

KyIF/AC

EPS/Punainen

pk

1274019

D13 Kolmonen 8v8

ti 16.8.

18:00

Kirkkonummi Urheilupuisto TN ½ A

KyIF/Keltainen

MasKi/Valkoinen

pk

1273832

D13 Kakkonen 8v8

ti 16.8.

18:15

Asemanpelto 2 ½ A

LoPa/Sininen

KyIF/Sininen

pk

1263086

D12 Aluesarja

ti 16.8.

19:15

Kirkkonummi Urheilupuisto TN ½ A

KyIF

HJK/kel kilpa

pk

1278498

A20 Kolmonen

ti 16.8.

19:30

Kirkkonummi Urheilupuisto N

KyIF

RiPS

pk

1276933

B16

ti 16.8.

20:40

Kirkkonummi Urheilupuisto TN

KyIF

PPV/Millenium

pk

1274829

D12 Kolmonen

to 18.8.

18:00

Kirkkonummi Urheilupuisto TN ½ B

KyIF/Sininen

EPS/Musta B

pk

1267480

E10

to 18.8.

18:00

Lapinkylä N

KyIF/Keltainen

FC WILD/Sininen

pk

1261047

E11

to 18.8.

18:00

Kirkkonummi Urheilupuisto TN ½ A

KyIF

EPS/Punainen

pk

1263081

D12 Aluesarja

to 18.8.

19:00

Koskelantie nap TN

PPJ

KyIF

pk

1264665

C14 Alue

to 18.8.

19:15

Kirkkonummi Urheilupuisto TN

KyIF

PPJ/Kilpa

pk

1267320

E10

to 18.8.

19:15

Kauniainen Jäähallin TN ½ A

GrIFK/Black

KyIF

pk

1278639

B17 Kakkonen

to 18.8.

20:45

Kirkkonummi Urheilupuisto TN

KyIF/00

FC Reipas

pk

35458

Vitonen

pe 19.8.

18:00

Kirkkonummi Urheilupuisto N

KyIF

ViTa

pk

1268451

E11

pe 19.8.

18:15

Heikkilä N

KyIF/Barcelona

EsPa/Atletico

pk

1264747

C14 Ykkönen

pe 19.8.

19:30

Kirkkonummi Urheilupuisto TN

KyIF/AC

NuPS/United

pk

1264142

D13 Ykkönen 8v8

pe 19.8.

19:50

Siltamäki nap 2 N

MPS

KyIF

pk

38468

KKI 40

pe 19.8.

21:00

Kirkkonummi Urheilupuisto TN

KyIF

HyPS Concarit

pk

1268409

E11

la 20.8.

12:30

Ojaniittu TN

LoPa/Sininen

KyIF/Keltainen

pk

1278645

B17 Kakkonen

la 20.8.

13:45

Österby N

EIF

KyIF

pk

1276920

B16

la 20.8.

16:00

Kirkkonummi Keskus N

KyIF

FC Reipas

pk

1267321

E10

su 21.8.

11:00

Kivenlahti TN ½ A

EPS/Punainen

KyIF

pk

1278582

B17 Kakkonen

su 21.8.

16:00

Hamarin N

FCFJ

KyIF/00

pk

38473

KKI 40

su 21.8.

18:15

Mäntsälän keskus N

FC Kapina

KyIF

pk

1267645

E10

ma 22.8.

18:30

Lapinkylä N

KyIF/Valkoinen

Nups/Barca punainen

pk

1267575

E10

ma 22.8.

19:00

Ojaniittu TN

FC Lohja/Punamusta

KyIF/SIninen

pk

1275203

C15 Kakkonen

ma 22.8.

20:45

Kirkkonummi Urheilupuisto TN

KyIF

PEP

pk

1273835

D13 Kakkonen 8v8

ti 23.8.

18:00

Kirkkonummi Urheilupuisto TN ½ A

KyIF/Sininen

FC HIK

pk

1276938

B16

ti 23.8.

19:20

Pirkkola N

HJK/West val 2

KyIF

pk

1264644

C14 Alue

ke 24.8.

18:00

Siltamäki 1 N

HJK/West sin

KyIF

pk

1278501

A20 Kolmonen

ke 24.8.

18:30

Tapanila N

PuiU/2

KyIF

pk

1278685

B17 Kakkonen

ke 24.8.

18:30

Klaukkala N

NJS

KyIF

pk

1274847

D12 Kolmonen

ke 24.8.

19:30

Karkkila Helsingintie PK 2

KJS/Musta

KyIF/Sininen

pk

1268413

E11

to 25.8.

18:00

Kirkkonummi Urheilupuisto TN ½ A

KyIF/Keltainen

KJS/Punainen

pk

1264158

D13 Ykkönen 8v8

to 25.8.

19:15

Kirkkonummi Urheilupuisto N

KyIF

FC Kuusysi

pk

35463

Vitonen

to 25.8.

19:30

Karjaa TN

BK-46/Akademi

KyIF

pk

1263121

D12 Aluesarja

pe 26.8.

17:45

Framnäsin TN ½ A

MasKi

KyIF

pk

1261054

E11

pe 26.8.

18:00

Hakunila TN ½ A

TiPS

KyIF

pk

1268459

E11

pe 26.8.

19:10

Raviradan N 7A, Riihimäki

RiPS/Keltainen

KyIF/Barcelona

pk

1274618

D12 Kakkonen

la 27.8.

09:30

Kauniainen Keskuskenttä TN

GrIFK/Black

KyIF/Keltainen

pk

1267484

E10

la 27.8.

11:45

Ratapuisto TN ½ A

NuPS/Barca vihreä

KyIF/Keltainen

pk

1267567

E10

su 28.8.

11:45

Kivenlahti TN ½ B

EPS/Musta A

KyIF/SIninen

pk

1278600

B17 Kakkonen

su 28.8.

14:00

Ala-Malmi N

HIFK

KyIF/00

pk

1264721

C14 Ykkönen

su 28.8.

14:00

Laajasalo TN

LPS

KyIF/AC

pk

1264664

C14 Alue

su 28.8.

15:30

Matinkylä 2 TN

EsPa/HooGee YJ

KyIF

pk

1267571

E10

ma 29.8.

18:30

Lapinkylä N

KyIF/SIninen

MasKi/Sininen

pk

1273842

D13 Kakkonen 8v8

ma 29.8.

19:00

Framnäsin TN ½ A

MasKi/Sininen

KyIF/Sininen

pk

1278649

B17 Kakkonen

ma 29.8.

20:40

Kirkkonummi Urheilupuisto TN

KyIF

HooGee/EsPa YJ

pk

1274027

D13 Kolmonen 8v8

ti 30.8.

18:00

Kirkkonummi Urheilupuisto TN ½ A

KyIF/Keltainen

KJS/Sininen

pk

1263085

D12 Aluesarja

ti 30.8.

19:15

Kirkkonummi Urheilupuisto TN ½ B

KyIF

FC Espoo

pk

1264149

D13 Ykkönen 8v8

ti 30.8.

19:15

Kirkkonummi Urheilupuisto TN ½ A

KyIF

HJK/Malmi

pk

1274622

D12 Kakkonen

ti 30.8.

19:30

Asemanpelto 2 ½ A

FC Lohja/04

KyIF/Keltainen

pk

1276943

B16

ti 30.8.

20:40

Kirkkonummi Urheilupuisto TN

KyIF

Gnistan

pk

1274611

D12 Kakkonen

ke 31.8.

19:30

Heikkilä N

KyIF/Keltainen

FC WILD/Valkoinen

pk

1274852

D12 Kolmonen

to 1.9.

18:00

Kirkkonummi Urheilupuisto TN ½ B

KyIF/Sininen

LoPa/sininen

pk

1267488

E10

to 1.9.

18:00

Lapinkylä N

KyIF/Keltainen

LoPa/valkoinen

pk

1261059

E11

to 1.9.

18:00

Kirkkonummi Urheilupuisto TN ½ A

KyIF

Kasiysi/Red

pk

1264668

C14 Alue

to 1.9.

19:15

Kirkkonummi Urheilupuisto TN

KyIF

FCFJ/Valkoinen

pk

1278651

B17 Kakkonen

to 1.9.

20:45

Kirkkonummi Urheilupuisto TN

KyIF

NuPS/L-U YJ

pk

1278640

B17 Kakkonen

pe 2.9.

18:00

Kirkkonummi Keskus N

KyIF/00

Akilles

pk

35468

Vitonen

pe 2.9.

18:00

Kirkkonummi Urheilupuisto N

KyIF

FC RaHi

pk

1267651

E10

pe 2.9.

18:15

Keski-Espoo 1 TN ½ A

EBK/Keltainen

KyIF/Valkoinen

pk

1268464

E11

pe 2.9.

18:15

Heikkilä N

KyIF/Barcelona

NJS/Punainen

pk

1275208

C15 Kakkonen

pe 2.9.

18:30

Rukki Arena

FC HIK

KyIF

pk

1264725

C14 Ykkönen

pe 2.9.

19:30

Kirkkonummi Urheilupuisto TN

KyIF/AC

EBK

pk

38478

KKI 40

pe 2.9.

21:00

Kirkkonummi Urheilupuisto TN

KyIF

FC Lohja

pk

1268419

E11

la 3.9.

11:00

Rukki Nya Gräsplan 1

FC HIK/Blå

KyIF/Keltainen

pk

1278509

A20 Kolmonen

la 3.9.

15:00

Kirkkonummi Keskus N

KyIF

LoPa

pk

1274837

D12 Kolmonen

su 4.9.

16:15

Framnäsin TN ½ A

MasKi/Valkoinen

KyIF/Sininen

pk

1261067

E11

ma 5.9.

18:00

Kauniainen Jäähallin TN ½ A

GrIFK/Black

KyIF

pk

1267654

E10

ma 5.9.

18:30

Lapinkylä N

KyIF/Valkoinen

LoPa/sininen

pk

1275213

C15 Kakkonen

ma 5.9.

20:45

Kirkkonummi Urheilupuisto TN

KyIF

EPS

pk

1274031

D13 Kolmonen 8v8

ti 6.9.

17:50

Virkkala N ½ A

ViTa/Musta

KyIF/Keltainen

pk

1273846

D13 Kakkonen 8v8

ti 6.9.

18:00

Kirkkonummi Urheilupuisto TN ½ A

KyIF/Sininen

BK-46

pk

1263087

D12 Aluesarja

ti 6.9.

19:15

Kirkkonummi Urheilupuisto TN ½ A

KyIF

KäPa/City

pk

1276947

B16

ti 6.9.

20:40

Kirkkonummi Urheilupuisto TN

KyIF

EBK/Honka YJ2

pk

1278674

B17 Kakkonen

ke 7.9.

19:45

Keski-Espoo 2 TN

EBK/Honka YJ

KyIF

pk

35473

Vitonen

ke 7.9.

20:15

Karakallio TN

Kasiysi/Rovers

KyIF

pk

1263110

D12 Aluesarja

to 8.9.

18:00

Kartano TN 1

HJK/East sin

KyIF

pk

1274628

D12 Kakkonen

to 8.9.

18:00

Kirkkonummi Urheilupuisto N

KyIF/Keltainen

EIF

pk

1274856

D12 Kolmonen

to 8.9.

18:00

Kirkkonummi Urheilupuisto TN ½ B

KyIF/Sininen

FC WILD/Raita

pk

1268422

E11

to 8.9.

18:00

Kirkkonummi Urheilupuisto TN ½ A

KyIF/Keltainen

FC Lohja/Barcelona

pk

1278630

B17 Kakkonen

to 8.9.

19:15

Myllypuro TN

Valtti/IHU

KyIF/00

pk

1264154

D13 Ykkönen 8v8

pe 9.9.

18:30

Tuusula UK TN ½ A

PKKU/YJ2

KyIF

pk

1264730

C14 Ykkönen

pe 9.9.

20:15

Leppävaara 2 TN

FC Espoo/United

KyIF/AC

pk

1278513

A20 Kolmonen

la 10.9.

15:00

Kirkkonummi Keskus N

KyIF

HAlku

pk

1268469

E11

la 10.9.

16:45

Tapiola 2 TN ½ A

FC Honka/Eagles Kel

KyIF/Barcelona

pk

1267322

E10

su 11.9.

10:00

Framnäsin TN ½ A

MasKi

KyIF

pk

1267492

E10

su 11.9.

11:15

Espoonlahti 2 TN ½ A

EPS/Musta B

KyIF/Keltainen

pk

1276953

B16

su 11.9.

15:00

Karjaa TN

BK-46/röd

KyIF

pk

1264673

C14 Alue

su 11.9.

16:30

Pirkkola TN

KäPa/City

KyIF

pk

38483

KKI 40

su 11.9.

19:35

Söderkullan TN

SibboV

KyIF

pk

1267579

E10

ma 12.9.

18:30

Lapinkylä N

KyIF/SIninen

KaPy/Valkoinen

pk

1274034

D13 Kolmonen 8v8

ma 12.9.

19:30

Inkoo TN ½ A

IIF Fotboll

KyIF/Keltainen

pk

1267294

E10

ti 13.9.

18:00

Kirkkonummi Urheilupuisto TN

KyIF

KaPy/Sininen

pk

1278652

B17 Kakkonen

ti 13.9.

20:40

Kirkkonummi Urheilupuisto TN

KyIF

Gnistan

pk

1274862

D12 Kolmonen

ke 14.9.

18:15

Espoonlahti 1 TN ½ A

Tikka

KyIF/Sininen

pk

1273852

D13 Kakkonen 8v8

to 15.9.

17:50

Virkkala N ½ A

ViTa/Oranssi

KyIF/Sininen

pk

1267495

E10

to 15.9.

18:00

Karkkila Helsingintie PK 1

KJS

KyIF/Keltainen

pk

1261071

E11

to 15.9.

18:00

Kirkkonummi Urheilupuisto TN ½ A

KyIF

MasKi

pk

1274633

D12 Kakkonen

to 15.9.

18:45

Tapiola 2 TN ½ B

FC Honka/Haaste kel

KyIF/Keltainen

pk

1264680

C14 Alue

to 15.9.

19:30

Kirkkonummi Urheilupuisto TN

KyIF

KTP

pk

1264164

D13 Ykkönen 8v8

pe 16.9.

18:00

Kirkkonummi Urheilupuisto TN ½ A

KyIF

FC Legirus Inter/Blu

pk

35478

Vitonen

pe 16.9.

18:00

Kirkkonummi Urheilupuisto N

KyIF

IIF Fotboll

pk

1268474

E11

pe 16.9.

18:15

Heikkilä N

KyIF/Barcelona

TiPS/haaste vihreä

pk

1264738

C14 Ykkönen

pe 16.9.

19:30

Kirkkonummi Urheilupuisto TN

KyIF/AC

HJK/West sinival

pk

38487

KKI 40

pe 16.9.

19:30

Tuusula UK TN

TuPS

KyIF

pk

1268429

E11

la 17.9.

10:00

Espoonlahti 2 TN ½ A

EPS/Musta C

KyIF/Keltainen

pk

1278517

A20 Kolmonen

la 17.9.

16:00

Keski-Espoo 1 TN

EBK

KyIF

pk

1275222

C15 Kakkonen

la 17.9.

16:40

Matinkylä 2 TN

EsPa/HooGee YJ

KyIF

pk

1278636

B17 Kakkonen

su 18.9.

12:00

Laajasalo TN

LPS

KyIF/00

pk

1276958

B16

ti 20.9.

18:00

Riihimäki Keskuskenttä TN

RiPS

KyIF

pk

1273858

D13 Kakkonen 8v8

ti 20.9.

18:00

Kirkkonummi Urheilupuisto TN ½ A

KyIF/Sininen

FC Honka/Haaste

pk

1267498

E10

ti 20.9.

18:00

Kirkkonummi Urheilupuisto TN ½ B

KyIF/Keltainen

HooGee/Keltainen

pk

35483

Vitonen

ti 20.9.

18:00

Österby N

FC Glid

KyIF

pk

1263088

D12 Aluesarja

ti 20.9.

19:15

Kirkkonummi Urheilupuisto TN ½ A

KyIF

FC Viikingit/Punainen

pk

1274635

D12 Kakkonen

to 22.9.

18:00

Kirkkonummi Urheilupuisto N ½ A

KyIF/Keltainen

BK-46

pk

1274037

D13 Kolmonen 8v8

to 22.9.

18:00

Kirkkonummi Urheilupuisto N ½ B

KyIF/Keltainen

LoPa/Musta

pk

1267323

E10

to 22.9.

19:10

Veräjävahdin kenttä

LePa/Musta

KyIF

pk

1278641

B17 Kakkonen

to 22.9.

20:40

Kirkkonummi Urheilupuisto TN

KyIF/00

HPS

pk

1264165

D13 Ykkönen 8v8

pe 23.9.

18:00

Havukoski TN ½ A

KoiPS/Sininen

KyIF

pk

1261079

E11

pe 23.9.

18:00

Raviradan N 7A, Riihimäki

RiPS/Sininen

KyIF

pk

1268478

E11

pe 23.9.

18:00

Heikkilä N

KyIF/Barcelona

GrIFK/White

pk

1267666

E10

pe 23.9.

19:15

Hansavalkama TN ½ A

KaPy/Sinivalkoinen

KyIF/Valkoinen

pk

38491

KKI 40

pe 23.9.

21:00

Kirkkonummi Urheilupuisto TN

KyIF

PK-50

pk

1267583

E10

la 24.9.

10:30

Laaksolahti TN ½ A

Kasiysi/Musta 07

KyIF/SIninen

pk

1274867

D12 Kolmonen

la 24.9.

14:00

Matinkylä 1 TN ½ A

HooGee

KyIF/Sininen

pk

1275225

C15 Kakkonen

la 24.9.

16:30

Vantaankoski TN

VJS/0102

KyIF

pk

1263093

D12 Aluesarja

la 24.9.

17:30

Tuusula UK TN ½ A

PKKU/YJ

KyIF

pk

1278657

B17 Kakkonen

su 25.9.

14:00

Kallio TN

SAPA/musta

KyIF

pk

1264686

C14 Alue

su 25.9.

15:00

Kartano TN

FC Viikingit/punainen

KyIF

pk

1264739

C14 Ykkönen

su 25.9.

15:00

Pirkkola TN

Gnistan/sinikel

KyIF/AC

pk

1274042

D13 Kolmonen 8v8

ma 26.9.

17:50

Ojaniittu TN

FC Lohja/03

KyIF/Keltainen

pk

1267503

E10

ma 26.9.

19:45

Laaksolahti halli ½ B

Kasiysi/Black

KyIF/Keltainen

pk

1268484

E11

ma 26.9.

19:45

Laaksolahti halli ½ A

Kasiysi/Punainen

KyIF/Barcelona

pk

1275228

C15 Kakkonen

ma 26.9.

20:45

Kirkkonummi Urheilupuisto TN

KyIF

FC Honka/Keltainen

pk

1273824

D13 Kakkonen 8v8

ti 27.9.

18:00

Kirkkonummi Urheilupuisto TN ½ A

KyIF/Sininen

EBK/Spiders ora

pk

1267668

E10

ti 27.9.

18:00

Kirkkonummi Urheilupuisto TN ½ B

KyIF/Valkoinen

EIF Grön

pk

1276961

B16

ti 27.9.

20:40

Kirkkonummi Urheilupuisto TN

KyIF

FC Kapina

pk

1273862

D13 Kakkonen 8v8

ke 28.9.

20:30

Kokonniemi TN

FCFJ/valkoinen 2

KyIF/Sininen

pk

1274870

D12 Kolmonen

to 29.9.

18:00

Kirkkonummi Urheilupuisto TN ½ B

KyIF/Sininen

IIF Fotboll

pk

1268436

E11

to 29.9.

18:00

Kirkkonummi Urheilupuisto TN ½ A

KyIF/Keltainen

NuPS/Everton

pk

1278642

B17 Kakkonen

to 29.9.

20:40

Kirkkonummi Urheilupuisto TN

KyIF/00

HyPS

pk

1264133

D13 Ykkönen 8v8

pe 30.9.

18:00

Kirkkonummi Urheilupuisto TN ½ A

KyIF

HyPS

pk

1267586

E10

pe 30.9.

18:15

Laaksolahti halli ½ A

Kasiysi/Sininen

KyIF/SIninen

pk

1264746

C14 Ykkönen

pe 30.9.

19:30

Kirkkonummi Urheilupuisto TN

KyIF/AC

FC Honka/Leijonat

pk

1278525

A20 Kolmonen

pe 30.9.

20:30

Leppävaara 2 TN

LePa

KyIF

pk

1264694

C14 Alue

la 1.10.

12:00

Mukkulan TN

FC Reipas/Oranssi

KyIF

pk

1263135

D12 Aluesarja

la 1.10.

12:30

Kalmuuri TN

FC Legirus Inter

KyIF

pk

35488

Vitonen

la 1.10.

13:00

Kirkkonummi Keskus N

KyIF

FC HIK/2

pk

1278699

B17 Kakkonen

la 1.10.

15:00

Myyrmäki UT TN

VJS/2

KyIF

pk

38452

KKI 40

la 1.10.

15:00

Kirkkonummi Keskus N

KyIF

PeVe

pk

1261089

E11

la 1.10.

15:30

Tapiola 2 TN ½ A

FC Honka/Akatemia M

KyIF

pk

1274642

D12 Kakkonen

su 2.10.

13:00

Ratapuisto TN ½ B

NuPS/Punainen

KyIF/Keltainen

pk

1267324

E10

ma 3.10.

18:15

Laaksolahti halli ½ A

Kasiysi/Red

KyIF

pk

1267672

E10

ti 4.10.

18:00

Kirkkonummi Urheilupuisto TN ½ A

KyIF/Valkoinen

EPS/Salamat 07

pk

1278653

B17 Kakkonen

ti 4.10.

20:40

Kirkkonummi Urheilupuisto TN

KyIF

HJK/West sin

pk

1278581

B17 Kakkonen

ke 5.10.

19:30

Mukkulan TN

FC Kuusysi/sininen

KyIF/00

pk

1261091

E11

to 6.10.

18:00

Kirkkonummi Urheilupuisto TN ½ A

KyIF

NJS/Musta

pk

1264700

C14 Alue

to 6.10.

19:30

Kirkkonummi Urheilupuisto TN

KyIF

FC Kontu/sininen

pk

1263089

D12 Aluesarja

ti 11.10.

19:15

Kirkkonummen TN ½ A ½ D

KyIF

FC Reipas/Oranssi

pk


KyIF pelit kesäkuussa 2016

lähettänyt Juuso Henriksson 18.5.2016 klo 3.24

Listassa KyIF kesäkuun ottelut TASO järjestelmän mukaan 18.5.2016:


50504  E11 ke 1.6. 18:30  Rukki Nya Gräsplan 2 FC HIK/Blå KyIF/Keltainen
35423  Vitonen ke 1.6. 19:00 Nummi N FC RaHi KyIF
50787  E10 to 2.6. 17:30 Inkoo TN IIF Fotboll/Blå KyIF/Keltainen
42249  B17 Kakkonen to 2.6. 18:00 Tali 2 N HJK/West val KyIF
44483  C14 Kakkonen to 2.6. 18:00 Kirkkonummi Urheilupuisto N KyIF/AC EPS/Valkoinen
40295  D12 Kakkonen karsinta to 2.6. 18:00 Kirkkonummi Urheilupuisto TN ½ A KyIF/Sininen BK-46
49552  E11 to 2.6. 18:00 Kirkkonummi Urheilupuisto TN ½ B KyIF RiPS/Sininen
40954  B17 Kakkonen to 2.6. 20:45 Kirkkonummi Urheilupuisto TN KyIF/00 EPS/2
43458  D13 Alue pe 3.6. 18:00 Kontula N FC Kontu/sininen KyIF
50608  E10 pe 3.6. 18:00 Hansavalkama TN ½ A KaPy/Blue KyIF
46495  C15 Kolmonen pe 3.6. 19:30 Kirkkonummi Urheilupuisto TN KyIF TiPS/Valkoiset
38442  KKI 40 pe 3.6. 21:00 Kirkkonummi Urheilupuisto TN KyIF TuPS
50534  E11 su 5.6. 10:00 Lapinkylä N KyIF/Barcelona LePa/Oranssi
44346  C14 Alue su 5.6. 12:00 Arto Tolsa Areena, Kotka KTP KyIF
43937  D13 Kakkonen 8v8 ma 6.6. 17:00 Karkkila Helsingintie PK 1 KJS/Valkoinen KyIF/Sininen
38446  KKI 40 ma 6.6. 21:00 Tikkurila TN PK-50 KyIF
50793  E10 ti 7.6. 18:00 Kirkkonummi Urheilupuisto TN KyIF/Keltainen Kasiysi/Black
50510  E11 ti 7.6. 18:30 Lapinkylä N KyIF/Keltainen KJS/Punainen
39903  D12 Ykkönen karsinta ti 7.6. 19:15 Kirkkonummi Urheilupuisto TN KyIF/Keltainen FC Honka/Kobrat
40855  A20 Kakkonen ti 7.6. 19:30 Kirkkonummi Urheilupuisto N KyIF Kasiysi/97
44329  C14 Alue ti 7.6. 19:30 Kirkkonummi Keskus N KyIF FC Viikingit/punainen
39215 D12 ELL karsinta ke 8.6. 18:00 Karjaa TN BK-46/Väst4 YJ KyIF
46503  C15 Kolmonen ke 8.6. 20:15 Olari koulu HTN FC Honka/Leopardit KyIF
50927  E10 to 9.6. 18:00 Lapinkylä N KyIF/SIninen KaPy/BlueWhite
49564  E11 to 9.6. 18:00 Kirkkonummi Urheilupuisto TN KyIF Honka/Akatemia 05 M
39905  D12 Ykkönen karsinta to 9.6. 19:15 Kallio TN 2 KäPa/AC white KyIF/Keltainen
43441  D13 Alue pe 10.6. 18:00 Kirkkonummi Urheilupuisto TN KyIF FC Honka/Barca
35428  Vitonen pe 10.6. 18:00 Kirkkonummi Urheilupuisto N KyIF Kasiysi/Rovers
50637  E10 pe 10.6. 18:15 Heikkilä N KyIF FC Honka/Haaste Kel
44491  C14 Kakkonen pe 10.6. 20:15 Leppävaara 2 TN LePa KyIF/AC
40960  B17 Kakkonen la 11.6. 10:30 Puotila TN Valtti/IHU KyIF/00
38497  KKI 40 su 12.6. 17:00 Mukkulan TN PeVe KyIF
50538  E11 su 12.6. 18:15 Keski-Espoo 2 TN ½ A EBK/Leeds sin KyIF/Barcelona
40874  A20 Kakkonen su 12.6. 18:30 Keski-Espoo 1 TN EBK KyIF
46485  C15 Kolmonen ma 13.6. 18:30 Lapinkylä N KyIF MasKi/Valkoinen
49568  E11 ma 13.6. 19:00 Kirkonkylä N ½ A NJS/Musta KyIF
40736  B16 ma 13.6. 19:30 Nummela uimahalli N NuPS KyIF
43442  D13 Alue ti 14.6. 18:00 Kirkkonummi Keskus N KyIF FC Reipas/Oranssi
43941  D13 Kakkonen 8v8 ti 14.6. 18:00 Kirkkonummi Urheilupuisto TN ½ A KyIF/Sininen EIF/Grön
50798  E10 ti 14.6. 18:00 Kirkkonummi Urheilupuisto TN ½ B KyIF/Keltainen LoPa/valkoinen
39222  D12 ELL karsinta ti 14.6. 19:25 Kirkkonummi Urheilupuisto TN KyIF KäPa
44330  C14 Alue ti 14.6. 19:30 Kirkkonummi Keskus N KyIF FC Reipas/Oranssi
50655  E10 ke 15.6. 18:00 Västerby halli EIF/vit KyIF
50929  E10 ke 15.6. 19:10 Västerby halli EIF Grön KyIF/SIninen
35433  Vitonen  ke 15.6. 19:30 Inkoo UK N IIF Fotboll KyIF
44126  D13 Kolmonen 8v8 to 16.6. 17:50 Virkkala N ½ A ViTa/Musta KyIF/Keltainen
44493  C14 Kakkonen to 16.6. 18:00 Kirkkonummi Urheilupuisto N KyIF/AC FC Honka/United
50541  E11 to 16.6. 18:00 Kirkkonummi Urheilupuisto TN ½ A KyIF/Barcelona GrIFK/White
40303  D12 Kakkonen karsinta to 16.6. 19:15 Museokenttä 1 IIF Fotboll KyIF/Sininen
50514  E11 to 16.6. 19:15 Ojaniittu TN LoPa/Sininen KyIF/Keltainen
40879  A20 Kakkonen to 16.6. 19:30 Kirkkonummi Urheilupuisto N KyIF FC Honka/2
42254  B17 Kakkonen pe 17.6. 18:00 Kirkkonummi Keskus N KyIF BK-46/Väst4 YJ
35438  Vitonen pe 17.6. 18:00 Kirkkonummi Urheilupuisto N KyIF FC Glid
40964  B17 Kakkonen pe 17.6. 19:45 Kirkkonummi Keskus N KyIF/00 HJK/West sin
40885  A20 Kakkonen ma 20.6. 19:15 Kontula TN FC Kontu KyIF
42258  B17 Kakkonen ma 20.6. 20:00 Asemanpelto 1 LoPa KyIF
43418  D13 Alue ti 21.6. 19:00 Kivenlahti TN EPS/Punainen KyIF
39912  D12 Ykkönen karsinta ti 21.6. 19:15 Kirkkonummi Urheilupuisto TN KyIF/Keltainen NuPS/Punainen
44306  C14 Alue ti 21.6. 20:00 Laajasalo TN LPS KyIF
39223  D12 ELL karsinta ke 22.6. 19:45 Keski-Espoo 2 TN ½ B EBK/Valkoinen KyIF
40969  B17 Kakkonen ke 22.6. 20:00 Kauniainen Keskuskenttä TN GrIFK KyIF/00
35443  Vitonen ti 28.6. 18:30 Rukki Nya Gräsplan 1 FC HIK/2 KyIF

Kirkkonummen kunta ja KyIF -palkintoja!

lähettänyt Juuso Henriksson 11.4.2016 klo 8.10

KyIF emoseura palkitsi vuoden 2015 KyIF joukkue:

KyIF-03/04 Real. Onnittelut kaikille pelaajille, perheille ja toimihenkilöille!

KyIF emoseuran valitsema vuoden 2015 valmentaja:

Antonio Haro Martin, KyIF-03/04 Real. Onnittelut Antonio!

Kirkkonummen kunnan urheilustipendit ja huomionosoitukset 2015:

Joukkue:
KYIF B99, Jalkapallo, B-juniorit, KyIF Kirkkonummi.
Aluemestaruus omassa ikäluokassa, ilman pisteiden menetystä. Kansainvalisen turnauksen voitto, Västerås, Ruotsi.

Valmentaja,ohjaaja,tuomari tai toimitsija:
Ionel Armean, jalkapallo, KyIF Kirkkonummi.
Valmentaja: B-99, OldBoys,Turvapaikanhakijat. Aluemestaruus B-99,ilman pisteiden menetystä, OldBoysin yli 40-v alueellinen sarjan mestaruus.

Onnea 99 b-junnut ja Ionel!

Lista KyIF joukkueiden sarjapeleistä, huhti-/toukokuu 2016

lähettänyt Juuso Henriksson 6.4.2016 klo 4.50   [ 6.4.2016 klo 5.05 päivitetty ]

Alla lista KyIF peleistä huhti-/toukokuu 2016. Kopioitu TASO-järjestelmästä 6.4.2016, muutokset mahdollisia. Kaikki paikalle kannustamaan! Ottelun numeroa klikkaamalla voi vielä varmistaa pelin ajankohdan.

KYIF SARJAPELIT huhti-/toukokuu 2016 (tilanne 6.4.2016)

44313

C14 Alue

to 14.4.

18:00

Pirkkola TN

MPS

KyIF

43425

D13 Alue

pe 15.4.

18:00

Pirkkola TN

KäPa/United

KyIF

40733

B16

pe 15.4.

19:30

Kirkkonummi Urheilupuisto TN

KyIF

FC Honka/Skorpionit

50906

E10

su 17.4.

11:45

Ratapuisto TN ½ A

Nups/Barca punainen

KyIF/SIninen

40835

A20 Kakkonen

su 17.4.

20:30

Kirkkonummi Urheilupuisto TN

KyIF

LoPa

39872

D12 Ykkönen karsinta

ti 19.4.

19:15

Kirkkonummi Urheilupuisto TN

KyIF/Keltainen

LoPa/valkoinen

40262

D12 Kakkonen karsinta

to 21.4.

18:00

Västerby halli

EIF

KyIF/Sininen

44325

C14 Alue

to 21.4.

19:15

Kirkkonummi Urheilupuisto TN

KyIF

HJK/West sin

43437

D13 Alue

pe 22.4.

18:00

Kirkkonummi Urheilupuisto TN

KyIF

PPJ/Kilpa

40728

B16

pe 22.4.

19:30

Kirkkonummi Urheilupuisto TN

KyIF

BK-46/röd

40841

A20 Kakkonen

la 23.4.

12:00

Pitäjänmäki TN

HJK/West 98

KyIF

39186

D12 ELL karsinta

la 23.4.

12:35

Kalmuuri TN ½ A

FC Legirus Inter

KyIF

44453

C14 Kakkonen

la 23.4.

12:45

Kirkkonummi Urheilupuisto TN

KyIF/AC

EIF

42227

B17 Kakkonen

ma 25.4.

20:45

Kirkkonummi Urheilupuisto TN

KyIF

SAPA/musta

43906

D13 Kakkonen 8v8

ti 26.4.

18:00

Kirkkonummi Urheilupuisto TN ½ A

KyIF/Sininen

IIF Fotboll

39874

D12 Ykkönen karsinta

ti 26.4.

19:00

Kivenlahti TN ½ B

EPS/Valkoinen

KyIF/Keltainen

39192

D12 ELL karsinta

ti 26.4.

19:25

Kirkkonummi Urheilupuisto TN

KyIF

NuPS/Musta

46471

C15 Kolmonen

ke 27.4.

20:00

Veikkola TN

FC WILD/Valkoinen

KyIF

40270

D12 Kakkonen karsinta

to 28.4.

18:00

Kirkkonummi Urheilupuisto TN ½ A

KyIF/Sininen

MasKi/Valkoinen

44092

D13 Kolmonen 8v8

to 28.4.

18:15

Muijala kupla

LoPa/Musta

KyIF/Keltainen

49519

E11

to 28.4.

18:15

Metsämaa TN ½ A

PEP/Black

KyIF

44326

C14 Alue

to 28.4.

19:15

Kirkkonummi Urheilupuisto TN

KyIF

JoKi/RiPS YJ

40845

A20 Kakkonen

to 28.4.

20:30

Framnäsin TN

KyIF

VJS/2

40937

B17 Kakkonen

to 28.4.

21:00

Kirkkonummi Urheilupuisto TN

KyIF/00

FC Espoo/United L

43438

D13 Alue

pe 29.4.

18:00

Kirkkonummi Urheilupuisto TN

KyIF

VJS

44459

C14 Kakkonen

pe 29.4.

19:30

Kauniainen Jäähallin TN

GrIFK/White

KyIF/AC

44085

D13 Kolmonen 8v8

pe 29.4.

19:30

Kirkkonummi Urheilupuisto TN ½ A

KyIF/Keltainen

EBK/Spiders ora

38418

KKI 40

pe 29.4.

21:00

Kirkkonummi Urheilupuisto TN

KyIF

MasKi

50760

E10

la 30.4.

10:15

Espoonlahti 3 TN ½ A

HooGee/Keltainen

KyIF/Keltainen

50622

E10

la 30.4.

13:00

Tapiola 2 TN ½ A

FC Honka/Haaste Mus

KyIF

40275

D12 Kakkonen karsinta

ma 2.5.

18:00

Ojaniittu TN

FC Lohja/04

KyIF/Sininen

50517

E11

ma 2.5.

19:30

Laaksolahti halli ½ B

Kasiysi/Punainen

KyIF/Barcelona

40708

B16

ti 3.5.

18:00

Pirkkola TN

PPV/Millenium

KyIF

43911

D13 Kakkonen 8v8

ti 3.5.

18:00

Kirkkonummi Urheilupuisto TN ½ A

KyIF/Sininen

LoPa/Sininen

50902

E10

ti 3.5.

18:00

Kirkkonummi Urheilupuisto TN ½ B

KyIF/SIninen

FC Lohja/Musta

35403

Vitonen

ke 4.5.

20:30

Framnäsin TN

MasKi

KyIF

40852

A20 Kakkonen

to 5.5.

14:00

Espoonlahti 1 TN

EPS/1

KyIF

38423

KKI 40

to 5.5.

20:20

Kankurin TN

HyPS Concarit

KyIF

44094

D13 Kolmonen 8v8

pe 6.5.

18:00

Karjaa TN

BK-46/vit

KyIF/Keltainen

44463

C14 Kakkonen

pe 6.5.

19:30

Kirkkonummi Urheilupuisto TN

KyIF/AC

LoPa

42231

B17 Kakkonen

la 7.5.

13:00

Kauniainen Keskuskenttä TN

GrIFK/City

KyIF

50768

E10

la 7.5.

19:15

Kirkkonummi Urheilupuisto TN ½ B

KyIF/Keltainen

FC WILD/Sininen

49525

E11

la 7.5.

19:15

Kirkkonummi Urheilupuisto TN ½ A

KyIF

TiPS

35408

Vitonen

la 7.5.

20:30

Kirkkonummi Urheilupuisto TN

KyIF

PEF/KEPU

43466

D13 Alue

su 8.5.

10:00

Pihlajamäki TN

PK-35

KyIF

39881

D12 Ykkönen karsinta

su 8.5.

13:45

Veikkola TN ½ A

FC WILD/Valkoinen

KyIF/Keltainen

50634

E10

su 8.5.

19:00

Kirkkonummi Urheilupuisto TN ½ B

KyIF

GrIFK/Black

50491

E11

su 8.5.

19:00

Kirkkonummi Urheilupuisto TN ½ A

KyIF/Keltainen

NuPS/Everton

44100

D13 Kolmonen 8v8

ti 10.5.

18:00

Kirkkonummi Urheilupuisto TN ½ A

KyIF/Keltainen

KJS/Sininen

39196

D12 ELL karsinta

ti 10.5.

19:25

Kirkkonummi Urheilupuisto TN

KyIF

EPS/Punainen

43914

D13 Kakkonen 8v8

ke 11.5.

18:00

Rukki Nya Gräsplan 2

FC HIK

KyIF/Sininen

50495

E11

ke 11.5.

18:30

Västerby halli

EIF/Grön

KyIF/Keltainen

40280

D12 Kakkonen karsinta

to 12.5.

18:00

Kirkkonummi Urheilupuisto TN ½ A

KyIF/Sininen

KJS/Musta

39199

D12 ELL karsinta

to 12.5.

18:50

Koskelantie nap TN

PPJ

KyIF

44327

C14 Alue

to 12.5.

19:15

Kirkkonummi Urheilupuisto TN

KyIF

EsPa/Hoogee YJ

42236

B17 Kakkonen

to 12.5.

21:00

Kirkkonummi Urheilupuisto TN

KyIF

PK-35/3

44471

C14 Kakkonen

pe 13.5.

18:15

Karakallio TN

Kasiysi

KyIF/AC

40713

B16

pe 13.5.

19:30

Kirkkonummi Urheilupuisto TN

KyIF

HJK/West val 2

38428

KKI 40

pe 13.5.

21:15

Kirkkonummi Urheilupuisto TN

KyIF

FC Kapina

49530

E11

la 14.5.

10:00

Laaksolahti TN ½ A

Kasiysi/Red

KyIF

46483

C15 Kolmonen

la 14.5.

18:00

Matinkylä 2 TN

EsPa/HooGee YJ2

KyIF

50635

E10

la 14.5.

19:00

Framnäsin TN ½ B

KyIF

EPS/Punainen

50520

E11

la 14.5.

19:00

Framnäsin TN ½ A

KyIF/Barcelona

EsPa/Atletico

40945

B17 Kakkonen

su 15.5.

12:30

Laajasalo TN

LPS

KyIF/00

50773

E10

su 15.5.

14:00

Tuorilan H Karkkila

KJS

KyIF/Keltainen

44105

D13 Kolmonen 8v8

ma 16.5.

19:15

Framnäsin TN ½ A

MasKi/Valkoinen

KyIF/Keltainen

44473

C14 Kakkonen

ma 16.5.

20:45

Kirkkonummi Urheilupuisto TN

KyIF/AC

MasKi

42240

B17 Kakkonen

ti 17.5.

18:00

Österby N

EIF

KyIF

44354

C14 Alue

ti 17.5.

18:00

Käpylä 2 N

PPJ/Kilpa

KyIF

43921

D13 Kakkonen 8v8

ti 17.5.

18:00

Kirkkonummi Urheilupuisto TN ½ A

KyIF/Sininen

MasKi/Sininen

50912

E10

ti 17.5.

18:00

Kirkkonummi Urheilupuisto TN ½ B

KyIF/SIninen

EBK/Keltainen

35413

Vitonen

ti 17.5.

19:00

Virkkala N

ViTa

KyIF

39888

D12 Ykkönen karsinta

ti 17.5.

19:15

Kirkkonummi Urheilupuisto TN

KyIF/Keltainen

MasKi/Sininen

50498

E11

ti 17.5.

19:30

Asemanpelto 2 ½ A

FC Lohja/Barcelona

KyIF/Keltainen

40863

A20 Kakkonen

ke 18.5.

19:30

Kartano TN

FC Viikingit ed

KyIF

40718

B16

ke 18.5.

20:00

Karakallio TN

FC Espoo/United IK

KyIF

50663

E10

to 19.5.

18:00

Kauniainen Jäähallin TN ½ A

GrIFK/Sweden

KyIF

49538

E11

to 19.5.

18:00

Kirkkonummi Urheilupuisto TN

KyIF

GrIFK/Black

40948

B17 Kakkonen

to 19.5.

20:45

Kirkkonummi Urheilupuisto TN

KyIF/00

HIFK

38433

KKI 40

pe 20.5.

18:45

Virkkala N

FC Lohja

KyIF

44299

C14 Alue

la 21.5.

12:30

Tikkurila TN

TiPS/Kilpa

KyIF

39207

D12 ELL karsinta

su 22.5.

13:00

Leppävaara 2 TN ½ A

FC Espoo

KyIF

43411

D13 Alue

su 22.5.

16:45

Klaukkala TN

NJS/Musta

KyIF

40285

D12 Kakkonen karsinta

su 22.5.

17:00

Asemanpelto 1 ½ A

LoPa/sininen

KyIF/Sininen

43925

D13 Kakkonen 8v8

ma 23.5.

19:00

Karjaa TN

BK-46

KyIF/Sininen

40722

B16

ti 24.5.

18:00

Keski-Espoo 1 TN

EBK/Honka YJ2

KyIF

43440

D13 Alue

ti 24.5.

18:00

Kirkkonummi Keskus N

KyIF

HJK/West sin

44110

D13 Kolmonen 8v8

ti 24.5.

18:00

Kirkkonummi Urheilupuisto TN ½ A

KyIF/Keltainen

FC Lohja/03

50778

E10

ti 24.5.

18:00

Kirkkonummi Urheilupuisto TN ½ B

KyIF/Keltainen

EPS/Musta B

39892

D12 Ykkönen karsinta

ti 24.5.

19:15

Kirkkonummi Urheilupuisto TN

KyIF/Keltainen

HJK/keltainen

44328

C14 Alue

ti 24.5.

19:30

Kirkkonummi Keskus N

KyIF

KäPa/City

50531

E11

ti 24.5.

19:30

Heikkilä N ½ A

MasKi/United

KyIF/Barcelona

49550

E11

ke 25.5.

19:15

Framnäs TN ½ A ½ C

MasKi

KyIF

44477

C14 Kakkonen

to 26.5.

17:50

Virkkala N

ViTa

KyIF/AC

50501

E11

to 26.5.

18:00

Kirkkonummi Urheilupuisto TN

KyIF/Keltainen

FC WILD/Valkoinen

42245

B17 Kakkonen

pe 27.5.

18:00

Kirkkonummi Keskus N

KyIF

NuPS/L-U YJ

35418

Vitonen

pe 27.5.

18:00

Kirkkonummi Urheilupuisto N

KyIF

BK-46/Akademi

50527

E11

pe 27.5.

18:15

Heikkilä N

KyIF/Barcelona

FC Honka/Eagles Kel

38438

KKI 40

pe 27.5.

21:00

Kirkkonummi Urheilupuisto TN

KyIF

SibboV

39898

D12 Ykkönen karsinta

la 28.5.

11:00

Kauniainen Jäähallin TN ½ A

GrIFK/Green

KyIF/Keltainen

50783

E10

la 28.5.

12:45

Ratapuisto TN ½ A ½ C

NuPS/Barca vihreä

KyIF/Keltainen

46489

C15 Kolmonen

la 28.5.

13:00

Kauniainen Jäähallin TN

GrIFK/Green

KyIF

50915

E10

la 28.5.

16:15

Ojaniittu TN

LoPa/sininen

KyIF/SIninen

50636

E10

su 29.5.

11:00

Kirkkonummi Urheilupuisto TN

KyIF

MasKi

40289

D12 Kakkonen karsinta

su 29.5.

13:30

Veikkola TN ½ B

FC WILD/Raita

KyIF/Sininen

40951

B17 Kakkonen

su 29.5.

17:30

Tapiola 3 TN

FC Honka/2

KyIF/00

46465

C15 Kolmonen

ma 30.5.

18:30

Lapinkylä N

KyIF

LoPa/Valkoinen

43439

D13 Alue

ti 31.5.

18:00

Kirkkonummi Keskus N

KyIF

BK-46/Väst4 YJ

43931

D13 Kakkonen 8v8

ti 31.5.

18:00

Kirkkonummi Urheilupuisto TN ½ A

KyIF/Sininen

ViTa/Oranssi

50922

E10

ti 31.5.

18:00

Kirkkonummi Urheilupuisto TN ½ B

KyIF/SIninen

HooGee/Oranssi

39211

D12 ELL karsinta

ti 31.5.

19:25

Kirkkonummi Urheilupuisto TN

KyIF

FC Honka/Akatemia Mus

40869

A20 Kakkonen

ti 31.5.

19:30

Kirkkonummi Urheilupuisto N

KyIF

HPS/A18

 

Palloliitto palkitsi KyIF:n pitkäjänteisestä työstä

lähettänyt Juuso Henriksson 17.11.2015 klo 3.19   [ 18.11.2015 klo 7.15 päivitetty ]

Palloliitto on myöntänyt 12.11.2015 Uudenmaan piirin syyskokouksessa KyIF:lle merkittävän erityispalkinnon pitkäjänteisestä maahanmuuttajien kotouttamistyöstä jalkapallon avulla.

KyIF Jalkapallo on ollut järjestämässä jalkapallotoimintaa maahanmuuttajille jo useiden vuosien ajan Kirkkonummella ja naapurikunnissa. Toiminnasta on vastannut KyIF Jalkapallon valmennuspäällikkö Ionel Armean.

Lisätiedot
Ionel Armean - ionel.armen(a)gmail.com - 040 595 8907

1-10 of 38